Minidźwigi i mini żurawie – podobieństwa i różnice
Maszyny budowlane mają to do siebie, że można nawet nie wiedzieć o ich istnieniu, ale gdy okazuje się, że są potrzebne warto rozróżniać podstawowe modele i znać ich zastosowanie. To te informacje pozwalają w dowolnym momencie wybrać właśnie taki sprzęt, który odpowie na potrzeby związane z realizacją danego zadania.
W dzisiejszym wpisie na tapetę bierzemy mini maszyny budowlane – chociaż w ich przypadku określenie mini wcale nie oznacza zakresu zadań, przy realizacji których mogą się sprawdzić. Minidźwigi i mini żurawie to urządzenia, które oferują bardzo dużo, a ze względu na swoje właściwości i kompaktowe gabaryty można je spotkać na coraz większej ilości placów budowlanych, i nie tylko na nich. Przypominamy, że minidźwigi i mini żurawie wypożyczamy w Zielonej Górze, Olsztynie i Bydgoszczy, ale nie tylko. Jeżeli potrzebujesz takiego sprzętu – zadzwoń, indywidualnie ustalimy, dokąd i na jakich zasadach możemy dojechać.
Minidźwigi czy mini żurawie? Cechy charakterystyczne
Minidźwigi stosowane są w budownictwie i wszelkich pracach wymagających podnoszenia znacznych ciężarów na określoną wysokość. Tak naprawdę określenie minidźwigi to nazwa potoczna, która przyjęła się wśród użytkowników tego sprzętu i z powodzeniem stosuje się ją na co dzień. Choć warto wiedzieć, że np. nasz flagowy sprzęt – najbardziej popularny w swoim segmencie JEKKO SPX 424 oferuje maksymalny udźwig na poziomie 2400 kg, a JEKKO SPX 1040 aż 4000 kg.
Cechy charakterystyczne minidźwigu:
- łatwo go transportować – to niezwykle cenna cecha, która przydaje się na budowach. Nie dość, że łatwo go dowieźć na miejsce pracy, to i w trakcie działania nie ma problemu z tym, by w razie potrzeby przestawić go z jednego miejsca w drugie;
- minidźwig mieści się na samochodzie ciężarowym, może pracować z platformy z gąsienicami, ułatwiającymi przemieszczanie, lub z platformy szynowej, która również pełni tożsame zadanie;
- jest wyposażony w układ poziomowania, który umożliwia pełną stabilizację maszyny; Wyłącznie odpowiednio wypoziomowany minidźwig nadaje się do wykonywania jakichkolwiek prac, stabilizacja maszyny stanowi o bezpieczeństwie pracy z nią.
Potrzebujesz minidźwigu w Zielonej Górze? Nie ma problemu! Skontaktuj się z nami!
Mini żurawie natomiast są bardziej wymagające, jeżeli chodzi o stabilizację podłoża, z którego pracują.
Cechy charakterystyczne mini żurawia:
- sprawdzi się w trudno dostępnych obszarach montażowych;
- idealny do montażu wielkogabarytowych okien czy szyb, oraz innych elementów stolarki budowlanej i nie tylko;
- często mają niewielką masę (jak np Miniżuraw Maeda MC 285-2),
- dzięki czemu można bezpiecznie ustawiać go na stropie;
- gumowe zabezpieczenia powodują, że nie uszkadza powierzchni wewnątrz budynków, w których pracuje.
Potrzebujesz na swojej budowie mini żurawie? Olsztyn, Bydgoszcz, a także inne miasta, to miejsca gdzie bez problemu wynajmiesz nasz sprzęt. Zadzwoń i skorzystaj!
Podobieństwa łączące minidźwigi i mini żurawie
Jak widać mini żurawie i minidźwigi to maszyny, które doskonale spełniają swoje zadania, ponieważ zostały stworzone, aby łatwo je transportować, a później również przestawiać na terenie budowy. Często muszą pracować na ograniczonej przestrzeni, co również wymaga odpowiednich rozwiązań zastosowanych w konstrukcji tych maszyn. Łączy je również to, że stanowią bardzo istotne wsparcie w pracy człowieka – umożliwiają szybkie i precyzyjne przenoszenie ciężkich elementów na pożądaną wysokość.
Jako wypożyczalnia minidźwigów i mini żurawi potrafimy doradzić, która maszyna najlepiej sprawdzi się przy realizacji Twojego zadania. Działamy na terenie całego kraju. Dlatego nie ważne czy w Olsztynie, w Zielonej Górze, czy może w Bydgoszczy – wszędzie, gdzie potrzebujesz profesjonalnej obsługi dźwigowej możesz liczyć na naszych operatorów i sprawdzony sprzęt najwyższej klasy.