Żuraw budowlany – usługi dźwigowe na budowie

Usługi dźwigowe to jedne z tych, które najczęściej przekazywane są do profesjonalnych firm zewnętrznych. Nie ma się co dziwić. Specyfika usług dźwigowych – od samego sprzętu, przez jego obsługę, aż po transport – jest bardzo wymagająca. Jako dostawca tego rodzaju usług (świadczonych na terenie całej Polski), zdradzamy kilka najistotniejszych kwestii związanych z naszą branżą. To ułatwi wybór i decyzję o skorzystaniu z fachowego dostawcy.

Read more

Minidźwigi i mini żurawie – podobieństwa i różnice

Maszyny budowlane mają to do siebie, że można nawet nie wiedzieć o ich istnieniu, ale gdy okazuje się, że są potrzebne warto rozróżniać podstawowe modele i znać ich zastosowanie. To te informacje pozwalają w dowolnym momencie wybrać właśnie taki sprzęt, który odpowie na potrzeby związane z realizacją danego zadania.

Read more

Najważniejsze zalety mini dźwigów

Konieczność przenoszenia ładunków w niewielkiej przestrzeni sprawiła, że powstały specjalnie przeznaczone do tego celu mini żurawie. Bydgoszcz to jedno z wielu miast, w których oferujemy ich wynajem, a także fachowe doradztwo w wyborze odpowiedniej maszyny do konkretnego zastosowania. W tym artykule skupiamy się jednak na zaletach i (nielicznych) wadach mini dźwigów.

Read more

Mini żurawie w przemyśle – kupno czy wynajem?

Mini żurawie są niezbędne przy licznych pracach, ale wielu inwestorów zastanawia się, czy ich zakup jest opłacalny. Jeśli mini żuraw ma być potrzebny jednorazowo, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wynajem. Zobacz, jakie są zalety i wady kupna lub wynajmu mini żurawi.

Read more

Mini żurawie – nieoceniona pomoc w wielu przypadkach

Mini żurawie to maszyny, które posiadają wszechstronne zastosowanie, dlatego są tak doceniane w wielu krajach – w Polsce również. Jest to sprzęt, który ułatwia pracę człowiekowi nie tylko w budownictwie i na pracach wysokościowych. Dzięki bardzo niewielkim gabarytom i rozmiarom. mini dźwigi idealnie sprawdzają się również wewnątrz budynku, na przykład w pracach montażowo-instalacyjnych. Jeśli chodzi o te maszyny, to są one niezastąpione między innymi w pracach szklarskich, gdzie niejednokrotnie ludzie mają za mało sił, by wykonać konkretne zadanie bez pomocy takiego sprzętu.

Read more

Niezbędne uprawnienia operatora żurawia budowlanego

Żuraw wieżowy, który potocznie jest zwany dźwigiem, to maszyna, którą można spotkać podczas realizacji każdej większej inwestycji. Jest to sprzęt wykonujący zadania, których człowiek nie jest w stanie zrobić samodzielnie. Z pewnością dźwig nie tylko ułatwia pracę na budowie, ale też przyspiesza jej realizację. Mimo że żuraw wieżowy wyręcza ludzi w wielu zadaniach, to do tego, aby działać, potrzebuje operatora, którym jest właśnie człowiek. Bardzo ważne jest to, że żurawie może obsługiwać tylko osoba, która posiada specjalne kwalifikacje i uprawnienia. Jak je zdobyć? I czy każdy może zostać operatorem żurawia wieżowego?

Read more

Konserwacja dźwigów – co to takiego?

Bez względu na wykonywany zawód pracodawca musi zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników oraz osób, które mogą znaleźć się również w miejscu wykonywania pracy. Nie ma znaczenia czy jest to biuro, plac budowy czy jakiekolwiek inne miejsce – bezpieczeństwo to podstawa. Są zawody, w których narażenie na sytuacje niebezpieczne dla życia lub zdrowia pracownika są większe. Jest tak na przykład w budownictwie. Dlatego pracodawca musi zadbać nie tylko o profesjonalny strój roboczy, ale też konserwację sprzętu, który jest podczas pracy używany. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że konserwacja dźwigów to wymóg prawny, a nie tylko wymysł osób postronnych.

Read more

Różnica między żurawiami, a dźwigami

Inwestycje budowlane coraz częściej wiążą się z tym, że potrzebne do wykonania pracy są urządzenia dźwigowe. Mimo że człowiek jest niezastąpiony, bo jednak ktoś musi taki sprzęt obsługiwać, to są takie elementy na budowie, których nie da rady unieść samodzielnie. Zarówno dźwigi, jak i żurawie ułatwiają i przyspieszają pracę ludzi. Wielkie inwestycje należy odpowiednio zaplanować i chodzi tutaj również o urządzenia. Nim rozpocznie się prace budowlane, warto zdobyć wiedzę na temat tego, jaki sprzęt może okazać się niezbędny na budowie. Wielkie inwestycje niejednokrotnie wiążą się z przymusem posiadania na placu budowy dźwigu lub żurawia. Wiele osób myśli, że te urządzenia różnią się tylko nazwą, a zakres ich robót jest taki sam – jest to jednak błędem.

Read more

Manipulatory podciśnieniowe – pomoc dla człowieka

Bardzo często w wielu branżach bywa tak, że człowiek jest niezastąpiony. To on jest odpowiedzialny za cały proces – od początku tworzenia produktu po umieszczeniu go w opakowaniach i przekazaniu klientowi, a maszyny go tylko wspomagają. Jednak czasami podczas wykonywania przez bardzo długi okres czasu pracy fizycznej, która jest ciężka i ma bardzo duży wpływ na zdrowie i samopoczucie pracownika, warto zastanowić się nad alternatywnym rozwiązaniem, które nie tylko odciąży osobę, ale poprawi też jego wydajność i przede wszystkim komfort pracy. Jak wiadomo zadowolony pracownik, to dobry pracownik. Rozwiązaniem, które się sprawdza w bardzo wielu branżach, są manipulatory podciśnieniowe. Jakie są zalety takiego sprzętu? I gdzie można go zastosować?

Read more

Zalety wynikające z wypożyczania minidźwigów

Wykonywanie prac, związanych z budową wysokich obiektów, często wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. Duże firmy mają wśród swojej floty specjalistyczne maszyny oraz wykwalifikowanych ludzi, którzy bezproblemowo zajmą się nawet najbardziej zaawansowaną konstrukcją. Co jednak w przypadku, kiedy teren placu budowy nie pozwala na wykorzystanie profesjonalnego i pełnowymiarowego dźwigu, a jest on niezbędny do przeniesienia ciężkich elementów oraz rozbudowy wyższych pięter? W takich sytuacjach coraz częściej sięga się po mniejsze odpowiedniki dźwigów oraz żurawi, które nie potrzebują dużej ilości miejsca, by móc bezproblemowo poradzić sobie z elementami konstrukcyjnymi. Jest to jednak spory wydatek, na który nie mogą pozwolić sobie zwłaszcza mniejsze firmy, świadczące usługi budowlane, chyba że w grę wchodzi wynajem sprzętu na czas wykonywania zlecenia.

Read more