Jak bezpiecznie obsługiwać mini żurawie?

Obsługa mini żurawi w budownictwie wymaga zachowania wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych zasad, które należy przestrzegać podczas pracy z mini żurawiem.

Czytaj dalej

Jak wykorzystywać mini żurawie w budownictwie?

Mini żurawie w budownictwie są niewielkimi pod względem rozmiaru, ale bardzo pomocnymi maszynami. Mogą one być używane w różnych celach, takich jak przenoszenie ciężkich materiałów, montaż prefabrykatów, prace konserwacyjne oraz liczne roboty w trudnych miejscach. W tym artykule omówimy, jak wykorzystać mini żurawie w budownictwie oraz jakie korzyści przynoszą.

Czytaj dalej

Żuraw budowlany – usługi dźwigowe na budowie

Usługi dźwigowe to jedne z tych, które najczęściej przekazywane są do profesjonalnych firm zewnętrznych. Nie ma się co dziwić. Specyfika usług dźwigowych – od samego sprzętu, przez jego obsługę, aż po transport – jest bardzo wymagająca. Jako dostawca tego rodzaju usług (świadczonych na terenie całej Polski), zdradzamy kilka najistotniejszych kwestii związanych z naszą branżą. To ułatwi wybór i decyzję o skorzystaniu z fachowego dostawcy.

Czytaj dalej

Minidźwigi i mini żurawie – podobieństwa i różnice

Maszyny budowlane mają to do siebie, że można nawet nie wiedzieć o ich istnieniu, ale gdy okazuje się, że są potrzebne warto rozróżniać podstawowe modele i znać ich zastosowanie. To te informacje pozwalają w dowolnym momencie wybrać właśnie taki sprzęt, który odpowie na potrzeby związane z realizacją danego zadania.

Czytaj dalej

Najważniejsze zalety mini dźwigów

Konieczność przenoszenia ładunków w niewielkiej przestrzeni sprawiła, że powstały specjalnie przeznaczone do tego celu mini żurawie. Bydgoszcz to jedno z wielu miast, w których oferujemy ich wynajem, a także fachowe doradztwo w wyborze odpowiedniej maszyny do konkretnego zastosowania. W tym artykule skupiamy się jednak na zaletach i (nielicznych) wadach mini dźwigów.

Czytaj dalej

Mini żurawie w przemyśle – kupno czy wynajem?

Mini żurawie są niezbędne przy licznych pracach, ale wielu inwestorów zastanawia się, czy ich zakup jest opłacalny. Jeśli mini żuraw ma być potrzebny jednorazowo, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wynajem. Zobacz, jakie są zalety i wady kupna lub wynajmu mini żurawi.

Czytaj dalej

Mini żurawie – nieoceniona pomoc w wielu przypadkach

Mini żurawie to maszyny, które posiadają wszechstronne zastosowanie, dlatego są tak doceniane w wielu krajach – w Polsce również. Jest to sprzęt, który ułatwia pracę człowiekowi nie tylko w budownictwie i na pracach wysokościowych. Dzięki bardzo niewielkim gabarytom i rozmiarom. mini dźwigi idealnie sprawdzają się również wewnątrz budynku, na przykład w pracach montażowo-instalacyjnych. Jeśli chodzi o te maszyny, to są one niezastąpione między innymi w pracach szklarskich, gdzie niejednokrotnie ludzie mają za mało sił, by wykonać konkretne zadanie bez pomocy takiego sprzętu.

Czytaj dalej

Niezbędne uprawnienia operatora żurawia budowlanego

Żuraw wieżowy, który potocznie jest zwany dźwigiem, to maszyna, którą można spotkać podczas realizacji każdej większej inwestycji. Jest to sprzęt wykonujący zadania, których człowiek nie jest w stanie zrobić samodzielnie. Z pewnością dźwig nie tylko ułatwia pracę na budowie, ale też przyspiesza jej realizację. Mimo że żuraw wieżowy wyręcza ludzi w wielu zadaniach, to do tego, aby działać, potrzebuje operatora, którym jest właśnie człowiek. Bardzo ważne jest to, że żurawie może obsługiwać tylko osoba, która posiada specjalne kwalifikacje i uprawnienia. Jak je zdobyć? I czy każdy może zostać operatorem żurawia wieżowego?

Czytaj dalej

Konserwacja dźwigów – co to takiego?

Bez względu na wykonywany zawód pracodawca musi zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników oraz osób, które mogą znaleźć się również w miejscu wykonywania pracy. Nie ma znaczenia czy jest to biuro, plac budowy czy jakiekolwiek inne miejsce – bezpieczeństwo to podstawa. Są zawody, w których narażenie na sytuacje niebezpieczne dla życia lub zdrowia pracownika są większe. Jest tak na przykład w budownictwie. Dlatego pracodawca musi zadbać nie tylko o profesjonalny strój roboczy, ale też konserwację sprzętu, który jest podczas pracy używany. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że konserwacja dźwigów to wymóg prawny, a nie tylko wymysł osób postronnych.

Czytaj dalej

Różnica między żurawiami, a dźwigami

Inwestycje budowlane coraz częściej wiążą się z tym, że potrzebne do wykonania pracy są urządzenia dźwigowe. Mimo że człowiek jest niezastąpiony, bo jednak ktoś musi taki sprzęt obsługiwać, to są takie elementy na budowie, których nie da rady unieść samodzielnie. Zarówno dźwigi, jak i żurawie ułatwiają i przyspieszają pracę ludzi. Wielkie inwestycje należy odpowiednio zaplanować i chodzi tutaj również o urządzenia. Nim rozpocznie się prace budowlane, warto zdobyć wiedzę na temat tego, jaki sprzęt może okazać się niezbędny na budowie. Wielkie inwestycje niejednokrotnie wiążą się z przymusem posiadania na placu budowy dźwigu lub żurawia. Wiele osób myśli, że te urządzenia różnią się tylko nazwą, a zakres ich robót jest taki sam – jest to jednak błędem.

Czytaj dalej