Zalety wynikające z wypożyczania minidźwigów

Wykonywanie prac, związanych z budową wysokich obiektów, często wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. Duże firmy mają wśród swojej floty specjalistyczne maszyny oraz wykwalifikowanych ludzi, którzy bezproblemowo zajmą się nawet najbardziej zaawansowaną konstrukcją. Co jednak w przypadku, kiedy teren placu budowy nie pozwala na wykorzystanie profesjonalnego i pełnowymiarowego dźwigu, a jest on niezbędny do przeniesienia ciężkich elementów oraz rozbudowy wyższych pięter? W takich sytuacjach coraz częściej sięga się po mniejsze odpowiedniki dźwigów oraz żurawi, które nie potrzebują dużej ilości miejsca, by móc bezproblemowo poradzić sobie z elementami konstrukcyjnymi. Jest to jednak spory wydatek, na który nie mogą pozwolić sobie zwłaszcza mniejsze firmy, świadczące usługi budowlane, chyba że w grę wchodzi wynajem sprzętu na czas wykonywania zlecenia.

Read more

Kiedy warto zdecydować się na usługi dźwigowe?

Dźwigi najczęściej wykorzystywane są przez firmy budowlane. Służą one przede wszystkim jako pomoc do przenoszenia i umieszczania na wysokości ciężkich i wielkogabarytowych przedmiotów oraz materiałów. Ze względu na duże koszty zakupu i utrzymania urządzenia, wielu firmom nie opłaca się posiadanie własnego dźwigu na wyłączność, dlatego korzystają z usług profesjonalnych przedsiębiorstw, oferujących usługi dźwigowe, zapewniające dostarczenie sprzętu na plac budowy, oraz pomoc wykwalifikowanego pracownika do obsługi dźwigu.

Read more

Usługi dźwigowe – dla kogo?

Obecnie duże i średnie miasta rozrastają się w zastraszającym tempie. Ilość nowych budynków – czy to mieszkalnych, biurowych, czy usługowych każdego roku jest coraz większa. Tak szybki rozwój miast zależy w głównej mierze od branży budowlanej, odpowiedzialnej za powstawanie nowych obiektów. Wpływ na to ma przede wszystkim łatwiejszy dostęp do specjalistycznego sprzętu oraz odpowiednich urządzeń i maszyn, które w znacznym stopniu przyspieszają prace budowlane. Jednym z niezastąpionych urządzeń na budowach, szczególnie tych wielkopowierzchniowych oraz wysokościowych są wszelkiego rodzaju dźwigi i żurawie – to one ułatwiają transport materiałów na placu budowy, a także na wysokie piętra budynków.

Read more

Do jakich prac wykorzystywany jest dźwig?

Dźwigi to niezastąpione urządzenia. Najczęściej wykorzystywane są w różnych gałęziach przemysłu: hutach, stoczniach, metalurgii, a także w budownictwie ze względu na swoją mobilność oraz funkcjonalność. Urządzenia te różnią się między sobą wymiarami, udźwigiem oraz innymi parametrami, dzięki czemu można je wykorzystywać do różnych zadań i prac. Dźwigi mogą pracować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz różnych obiektów, jak na przykład hale magazynowe, czy produkcyjne. Dźwigi i żurawie to urządzenia, których nie może zabraknąć na większości inwestycji budowlanych. Służą przede wszystkim do przenoszenia ciężkich oraz wielkogabarytowych ładunków. Dzięki nim wnoszenie wysokich konstrukcji staje się zdecydowanie łatwiejsze.

Read more