Mini żurawie – nieoceniona pomoc w wielu przypadkach

Mini żurawie to maszyny, które posiadają wszechstronne zastosowanie, dlatego są tak doceniane w wielu krajach – w Polsce również. Jest to sprzęt, który ułatwia pracę człowiekowi nie tylko w budownictwie i na pracach wysokościowych. Dzięki bardzo niewielkim gabarytom i rozmiarom. mini dźwigi idealnie sprawdzają się również wewnątrz budynku, na przykład w pracach montażowo-instalacyjnych. Jeśli chodzi o te maszyny, to są one niezastąpione między innymi w pracach szklarskich, gdzie niejednokrotnie ludzie mają za mało sił, by wykonać konkretne zadanie bez pomocy takiego sprzętu.

Read more

Niezbędne uprawnienia operatora żurawia budowlanego

Żuraw wieżowy, który potocznie jest zwany dźwigiem, to maszyna, którą można spotkać podczas realizacji każdej większej inwestycji. Jest to sprzęt wykonujący zadania, których człowiek nie jest w stanie zrobić samodzielnie. Z pewnością dźwig nie tylko ułatwia pracę na budowie, ale też przyspiesza jej realizację. Mimo że żuraw wieżowy wyręcza ludzi w wielu zadaniach, to do tego, aby działać, potrzebuje operatora, którym jest właśnie człowiek. Bardzo ważne jest to, że żurawie może obsługiwać tylko osoba, która posiada specjalne kwalifikacje i uprawnienia. Jak je zdobyć? I czy każdy może zostać operatorem żurawia wieżowego?

Read more

Konserwacja dźwigów – co to takiego?

Bez względu na wykonywany zawód pracodawca musi zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników oraz osób, które mogą znaleźć się również w miejscu wykonywania pracy. Nie ma znaczenia czy jest to biuro, plac budowy czy jakiekolwiek inne miejsce – bezpieczeństwo to podstawa. Są zawody, w których narażenie na sytuacje niebezpieczne dla życia lub zdrowia pracownika są większe. Jest tak na przykład w budownictwie. Dlatego pracodawca musi zadbać nie tylko o profesjonalny strój roboczy, ale też konserwację sprzętu, który jest podczas pracy używany. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że konserwacja dźwigów to wymóg prawny, a nie tylko wymysł osób postronnych.

Read more

Różnica między żurawiami, a dźwigami

Inwestycje budowlane coraz częściej wiążą się z tym, że potrzebne do wykonania pracy są urządzenia dźwigowe. Mimo że człowiek jest niezastąpiony, bo jednak ktoś musi taki sprzęt obsługiwać, to są takie elementy na budowie, których nie da rady unieść samodzielnie. Zarówno dźwigi, jak i żurawie ułatwiają i przyspieszają pracę ludzi. Wielkie inwestycje należy odpowiednio zaplanować i chodzi tutaj również o urządzenia. Nim rozpocznie się prace budowlane, warto zdobyć wiedzę na temat tego, jaki sprzęt może okazać się niezbędny na budowie. Wielkie inwestycje niejednokrotnie wiążą się z przymusem posiadania na placu budowy dźwigu lub żurawia. Wiele osób myśli, że te urządzenia różnią się tylko nazwą, a zakres ich robót jest taki sam – jest to jednak błędem.

Read more

Manipulatory podciśnieniowe – pomoc dla człowieka

Bardzo często w wielu branżach bywa tak, że człowiek jest niezastąpiony. To on jest odpowiedzialny za cały proces – od początku tworzenia produktu po umieszczeniu go w opakowaniach i przekazaniu klientowi, a maszyny go tylko wspomagają. Jednak czasami podczas wykonywania przez bardzo długi okres czasu pracy fizycznej, która jest ciężka i ma bardzo duży wpływ na zdrowie i samopoczucie pracownika, warto zastanowić się nad alternatywnym rozwiązaniem, które nie tylko odciąży osobę, ale poprawi też jego wydajność i przede wszystkim komfort pracy. Jak wiadomo zadowolony pracownik, to dobry pracownik. Rozwiązaniem, które się sprawdza w bardzo wielu branżach, są manipulatory podciśnieniowe. Jakie są zalety takiego sprzętu? I gdzie można go zastosować?

Read more

Zalety wynikające z wypożyczania minidźwigów

Wykonywanie prac, związanych z budową wysokich obiektów, często wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. Duże firmy mają wśród swojej floty specjalistyczne maszyny oraz wykwalifikowanych ludzi, którzy bezproblemowo zajmą się nawet najbardziej zaawansowaną konstrukcją. Co jednak w przypadku, kiedy teren placu budowy nie pozwala na wykorzystanie profesjonalnego i pełnowymiarowego dźwigu, a jest on niezbędny do przeniesienia ciężkich elementów oraz rozbudowy wyższych pięter? W takich sytuacjach coraz częściej sięga się po mniejsze odpowiedniki dźwigów oraz żurawi, które nie potrzebują dużej ilości miejsca, by móc bezproblemowo poradzić sobie z elementami konstrukcyjnymi. Jest to jednak spory wydatek, na który nie mogą pozwolić sobie zwłaszcza mniejsze firmy, świadczące usługi budowlane, chyba że w grę wchodzi wynajem sprzętu na czas wykonywania zlecenia.

Read more

Kiedy warto zdecydować się na usługi dźwigowe?

Dźwigi najczęściej wykorzystywane są przez firmy budowlane. Służą one przede wszystkim jako pomoc do przenoszenia i umieszczania na wysokości ciężkich i wielkogabarytowych przedmiotów oraz materiałów. Ze względu na duże koszty zakupu i utrzymania urządzenia, wielu firmom nie opłaca się posiadanie własnego dźwigu na wyłączność, dlatego korzystają z usług profesjonalnych przedsiębiorstw, oferujących usługi dźwigowe, zapewniające dostarczenie sprzętu na plac budowy, oraz pomoc wykwalifikowanego pracownika do obsługi dźwigu.

Read more

Usługi dźwigowe – dla kogo?

Obecnie duże i średnie miasta rozrastają się w zastraszającym tempie. Ilość nowych budynków – czy to mieszkalnych, biurowych, czy usługowych każdego roku jest coraz większa. Tak szybki rozwój miast zależy w głównej mierze od branży budowlanej, odpowiedzialnej za powstawanie nowych obiektów. Wpływ na to ma przede wszystkim łatwiejszy dostęp do specjalistycznego sprzętu oraz odpowiednich urządzeń i maszyn, które w znacznym stopniu przyspieszają prace budowlane. Jednym z niezastąpionych urządzeń na budowach, szczególnie tych wielkopowierzchniowych oraz wysokościowych są wszelkiego rodzaju dźwigi i żurawie – to one ułatwiają transport materiałów na placu budowy, a także na wysokie piętra budynków.

Read more

Do jakich prac wykorzystywany jest dźwig?

Dźwigi to niezastąpione urządzenia. Najczęściej wykorzystywane są w różnych gałęziach przemysłu: hutach, stoczniach, metalurgii, a także w budownictwie ze względu na swoją mobilność oraz funkcjonalność. Urządzenia te różnią się między sobą wymiarami, udźwigiem oraz innymi parametrami, dzięki czemu można je wykorzystywać do różnych zadań i prac. Dźwigi mogą pracować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz różnych obiektów, jak na przykład hale magazynowe, czy produkcyjne. Dźwigi i żurawie to urządzenia, których nie może zabraknąć na większości inwestycji budowlanych. Służą przede wszystkim do przenoszenia ciężkich oraz wielkogabarytowych ładunków. Dzięki nim wnoszenie wysokich konstrukcji staje się zdecydowanie łatwiejsze.

Read more