Kiedy warto zdecydować się na usługi dźwigowe?

Dźwigi najczęściej wykorzystywane są przez firmy budowlane. Służą one przede wszystkim jako pomoc do przenoszenia i umieszczania na wysokości ciężkich i wielkogabarytowych przedmiotów oraz materiałów. Ze względu na duże koszty zakupu i utrzymania urządzenia, wielu firmom nie opłaca się posiadanie własnego dźwigu na wyłączność, dlatego korzystają z usług profesjonalnych przedsiębiorstw, oferujących usługi dźwigowe, zapewniające dostarczenie sprzętu na plac budowy, oraz pomoc wykwalifikowanego pracownika do obsługi dźwigu.

Kiedy korzysta się z usług dźwigowych?

dźwig

Plac budowy jest miejscem, w którym najczęściej wykorzystywane są specjalistyczne urządzenia, takie jak dźwig. Bez ich pomocy wiele prac budowlanych nie byłoby możliwych do wykonania oraz ukończenia. Firmy budowlane mogą zakupić dźwig na własność, jednak ze względów finansowych i logistycznych najczęściej decydują się na skorzystanie z usług specjalistycznych firm jak nasza. Urządzenia te są wykorzystywane podczas najróżniejszych prac budowlano – remontowych: podczas budowy dróg i autostrad, mostów, budynków mieszkalnych wielorodzinnych, biurowców, linii energetycznych i innych obiektów. Umożliwiają dostarczenie ciężkich i wielkogabarytowych materiałów na terenie budowy – także na duże wysokości. Wykorzystanie usług dźwigowych konieczne okazuje się także w branży transportowej do załadunku i wyładunku towarów. Urządzenia te wykorzystywane są także w innych branżach, w których konieczne jest podnoszenie ciężkich przedmiotów, a także ich transport na niewielkie odległości we wskazane miejsce. Korzystanie z usług dźwigowych niesie za sobą wiele zalet. Przede wszystkim przyspiesza roboty budowlane oraz ułatwia ich wykonanie, co znacząco wpływa na komfort pracy. Dźwig umożliwia wykonanie niektórych czynności w obrębie placu budowy oraz na wysokościach, a także pozwala na sprawny i szybki transport ciężkich i wielkogabarytowych ładunków na placu budowy.

Procedura wynajmu dźwigu

dźwig

Firma oferująca usługi dźwigowe umożliwia udostępnienie urządzenia na określony czas, liczony w godzinach lub dniach. Plac budowy należy wówczas dostosować do tego, by jak najefektywniej skorzystać z usługi i wykonać wszelkie niezbędne prace, wymagające wykorzystania dźwigu w czasie jego wypożyczania. W zależności od tego, czy firma budowlana dysponuje pracownikiem o odpowiednich kwalifikacjach i uprawnieniach – możliwe jest wynajęcie samego urządzenia lub skorzystanie z kompleksowych usług, w których przedsiębiorstwo udostępniające dźwig zapewni odpowiednio wyszkolonego fachowca z zewnątrz, odpowiedzialnego za obsługę maszyny. Podczas wynajęcia urządzenia sporządzana jest szczegółowa umowa, mająca na celu zabezpieczenie interesów obu stron. Podczas wynajmu dźwigu bardzo ważne jest zapewnienie mu odpowiednich warunków garażowych, zabezpieczających urządzenie przed kradzieżą. Dźwig jest drogą maszyną, a ewentualne koszty jej odkupienia ponosi osoba wynajmująca, co wiąże się z bardzo dużymi stratami finansowymi dla przedsiębiorstwa. Cena wypożyczenia dźwigu będzie się różniła w zależności od rodzaju urządzenia, czasu wynajmu, czy kosztów dojazdu. Pełną wycenę przygotowuje się w sposób indywidualny, biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki. Podczas zamawiania usług dźwigowych należy dokładnie opisać ładunki, jakie będą nim przenoszone – ich kubaturę, rodzaj, czy masę. Na tej podstawie dobrane zostanie urządzenie o odpowiednim udźwigu, a także mocowaniach. Warto na tym etapie podać jak najwięcej informacji, by współpraca przyniosła jak najwięcej korzyści.

Z usług dźwigowych może skorzystać właściwie każdy – zarówno przedsiębiorstwo budowlane, jak i osoba prywatna. Urządzenia te najczęściej wykorzystywane są na placach budowy oraz rozbiórki budynków, podczas remontów i przeprowadzek, czy w firmach transportowych. Korzystanie z usług dźwigowych pozwala na szybki, sprawny i co najważniejsze bezpieczny transport oraz załadunek towaru. Firma oferująca usługi dźwigowe dostarcza klientom wiele rozwiązań, dostosowanych do ich potrzeb, a także dysponuje wykwalifikowaną kadrą, która zapewnia sprawny transport urządzenia na plac budowy, a w razie potrzeby – także jego obsługę.