Zalety wynikające z wypożyczania minidźwigów
Wykonywanie prac, związanych z budową wysokich obiektów, często wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. Duże firmy mają wśród swojej floty specjalistyczne maszyny oraz wykwalifikowanych ludzi, którzy bezproblemowo zajmą się nawet najbardziej zaawansowaną konstrukcją. Co jednak w przypadku, kiedy teren placu budowy nie pozwala na wykorzystanie profesjonalnego i pełnowymiarowego dźwigu, a jest on niezbędny do przeniesienia ciężkich elementów oraz rozbudowy wyższych pięter? W takich sytuacjach coraz częściej sięga się po mniejsze odpowiedniki dźwigów oraz żurawi, które nie potrzebują dużej ilości miejsca, by móc bezproblemowo poradzić sobie z elementami konstrukcyjnymi. Jest to jednak spory wydatek, na który nie mogą pozwolić sobie zwłaszcza mniejsze firmy, świadczące usługi budowlane, chyba że w grę wchodzi wynajem sprzętu na czas wykonywania zlecenia.
Koszta wypożyczenia, a zakupu własnych maszyn

Duże firmy nie boją się inwestycji w sprzęt, który może im pomóc rozwinąć działalność i pozyskać nowych klientów. Zupełnie inaczej jest w przypadku małych przedsiębiorców, ograniczających swoją ofertę do konkretnych usług, na które jest aktualnie popyt. Zakup kolejnej maszyny jest sporym wydatkiem, zwłaszcza jeśli jest to jednorazowe zlecenie, gdzie może być potrzebny minidźwig. Nie oznacza to jednak, że trzeba zrezygnować z klienta i szukać kolejnego na jego miejsce, wręcz przeciwnie, warto dokładnie sprawdzić rynek oraz zorientować, czy w okolicy jakaś firma wynajmuje swój sprzęt. Jest to zdecydowanie tańsza alternatywa, pozwalająca pozyskać zapłatę za zlecenie, a może również nowego stałego klienta. Opłacenie wynajmu na kilka dni jest znacznie tańsze, niż zakup sprzętu, który może się przydać zaledwie kilka razy. Spłata rat leasingu czy pożyczki w małej firmie może znacznie przeciążyć budżet, co doprowadzi do zamknięcia interesu, a nie o to chodzi. Do czasu, aż znajdą się stali klienci zainteresowani usługami minidźwigów, najlepszą opcją jest skorzystanie z profesjonalnej wypożyczalni.
Udźwig i wysokość zawsze dopasowane do typu zlecenia
Podczas zakupu nowych maszyn trzeba mieć na uwadze ich parametry: wymiary sprzętu, maksymalną wysokość ramienia oraz maksymalny udźwig. Wiadomo, że to właśnie od nich uzależniona jest cena, która czasami potrafi sięgnąć dziesiątki tysięcy złotych, jak nie więcej. Musi to być więc przemyślana decyzja, wzbogacająca firmę o cenny sprzęt, umożliwiający poszerzenie oferty. W kwestii najmu jest to znacznie prostsze – firma zapoznaje się ze zleceniem, określa, jaki powinien być maksymalny udźwig oraz wysokość maszyny, by później udać się do wypożyczalni i uzyskać dokładnie taki sprzęt, jaki będzie potrzebny przy konkretnym zleceniu. Pozwoli to znacznie szybciej i sprawniej wykonać zadania pozyskane od nowych klientów, nie obciążając przy tym znacznie budżetu firmy. Należy jednak pamiętać, aby wśród kadry pracowniczej znalazł się ktoś z odpowiednimi uprawnieniami, który poradzi sobie z każdym typem wypożyczonego sprzętu.
Najem minidźwigu od innej firmy przynosi wiele korzyści – nie tylko finansowych. Jest to możliwość bezpiecznego zbadania rynku w okolicy na popyt usług wykonywanych przez minidźwigi. Jeśli rzeczywiście znajdzie się stałe grono klientów, zainteresowanych współpracą przy dużej ilości projektach budowlanych, dopiero można rozważyć zakup własnego sprzętu, który rzeczywiście będzie wykorzystywany. Do tej pory znacznie lepiej zdobyć odpowiednie uprawnienia i pracować na wypożyczonych maszynach, serwisowanych przez osobę wynajmującą, niż generować niepewne koszta w małej firmie, która może mieć problem z utrzymaniem się na rynku. Poza tym różnorodność wyboru maszyn u przedsiębiorcy specjalizującego się w wynajmie daje gwarancje, że bez względu na stopień skomplikowania zadania, zawsze znajdzie się sprzęt, który sobie z tym poradzi, czego nie można powiedzieć o minidźwigach zakupionych na własność. Tak więc najem jest znacznie lepszą propozycją dla firm z branży budowlanej, które powoli zaczynają doceniać jego zalety.